Mobilya sektöründe ilk GREENGUARD Gold sertifikası almaya hak kazanan Bürotime firmasının koltuk ve mobilya ürünlerinin sertifikalarını Yeşil Malzemeler sitesinden indirebilirsiniz.

http://yesilmalzemeler.com.tr/company/brotime

GREENGUARD sertifikası UL Environment tarafından sertifikalandırılan ürünün düşük kimyasal emisyona sahip olduğunu California’s Department of Public Health Services Standard Practice for Specification Section 01350 (California Section 01350) standartlarında tescil eden bir sertifikasyon programıdır.

GREENGUARD Gold sertifikalı ürünler neredeyse 0’a yakın emisyona sahip olduğu için hastane, okul gibi çocukların daha çok bulunduğu yada kimyasal emisyona hassasiyet taşıyan insanların bulunduğu iç mekânlarda oldukça tavsiye edilmektedir.

Sertifikalandırılacak ürün UL laboratuarlarında 14 gün süren ve 360’tan fazla kimyasalın kontrol edildiği emisyon testlerinden geçirilir.

GREENGUARD Sertifikasına sahip olan ürünler LEEDv4, BREEAM gibi uluslararası yeşil bina sertifikasyon sistemlerinde ve yönetmeliklerde belirlenen tüm emisyon ve içerik kriterlerini sağlamaktadır.

Türkiye’de satışı yapılan tüm GREENGUARD Gold sertifikalı ürünleri görmek için;

http://yesilmalzemeler.com.tr/filter_noval_noval_g…

Dünya’da 1000’den fazla GREENGUARD Gold sertifikalı ürünleri görmek için;

http://productguide.ulenvironment.com/SearchResult…için tıklayınız.