Yeşil Ürün Rehberi 

Betek Boya “GREENGUARD GOLD”  sertifikalı ALLIGATOR Elf serisi için Yeşil Ürün Rehberi yayınladı. ERKE’nin tasarım ve içeriğini hazırladığı rehberde LEED, BREEM gibi uluslararası yeşil bina sertifikasyonları kapsamında düşük emisyonlu malzeme kriterleri, iç hava kalitesi ve boyalar gibi konular irdelenirken aynı zamanda LEED ve BREEAM gibi sertifikasyon sistemlerini takip eden projelere sağlayacağı puan katkıları verilmiştir. Yeşil Ürün Rehberini incelemek için tıklayınız.

Betek Boya Hakkında 

Betek Boya ve Kimya San.A.Ş., 25 yıllık deneyiminin getirdiği güç ile liderlik ve yenilikçilik geleneğine yakışır şekilde, uzun Ar-Ge çalışmaları sonrasında üretmiş olduğu ve gelişim sürecinin insanlığa büyük bir gelecek vaat ettiğinin bilinci ile hareket etmeyi sürdürerek, sıfıra yakın emisyonu ve içeriği ile ürettiği Alligator Elf Premium serisini sizlerin beğenisine sunuyor.

Betek Boya’nın Türkiye’de lider konumunda olmasının başlıca sebebi sektörde yenilikçi ürünleri piyasaya sürmesi ve yenilikçi ruhunu her daim taze tutmasıdır. Sektöre girdiği ilk yıllardan beri Pazar ihtiyaçlarına uygun ve uluslararası standartlarda ürün geliştirerek Ar-Ge’ye verdiği önemi ortaya koymuştur.

GREENGUARD GOLD Sertifikası Hakkında

GREENGUARD GOLD Sertifikası, iç mekanlarda kullanılan ürünlerde bulunan kimyasal maddelerin iç mekan hava kalitesi açısından belirlenen sınır değerler dahilinde olduğunu gösteren bir sertifikadır.

Amerikan UL’in ISO/IEC 17025 akredite laboratuvarlarında dünyanın en sıkı İç Hava Kalitesi testlerini geçerek, “GREEENGUARD GOLD” ve düşük “VOC Content” çevre etiketlerini almaya hak kazanmıştır. LEED v4, BREEM gibi uluslararası yeşil bina sertifikasyon sistemlerinde ve yönetmeliklerde belirlenen tüm emisyon ve içerik kriterlerini sağlayan bu seri ile boya sektörüne yepyeni bir dönem getirmekle birlikte, Türkiye’de bu sertifikalara sahip olan ilk ve tek markadır.  Betek Boya ve Kimya San.A.Ş.’nin kaliteli ve çevreci üretim ilkesi ile tüketicilerine en doğru ve en kaliteli ürünleri ulaştırma en öncelikli iş planları ve hedeflerindendir.

Betek Boya - Alligator Yeşil Ürün Rehberi