enerji kimlik belgesi

Enerji Kimlik Belgesi

Enerji Kimlik Belgesi ; ERKE hazırlarken, proje tasarım konusunda tecrübeli mimar, makine ve elektrik mühendislerinden oluşan uzman kadrosuyla müşterilerine enerji etkin ve ekonomik bir binaya sahip olmaları konusunda danışmanlık hizmetini de içeren bütünleşik bir hizmet sunmaktadır.

Enerji Kimlik Belgesi

5627 Sayılı Enerji Verimliliği Kanunu çerçevesinde yayınlanan Binalarda Enerji Performans Yönetmeliği gereği; 01.01.2011 tarihinden itibaren, sanayi tesisleri, kullanım ömrü 2 yıldan kısa olan binalar, toplam kullanım alanı 50 m2′ nin altında olan binalar, ısıtma ve soğutmasına ihtiyaç duyulmayan depo, ardiye, atölye vb. binalar haricindeki tüm yeni binalara Enerji Kimliği Belgesi hazırlanması zorunluluğu getirilmiştir. Ek olarak, projeleri BEP (Binalarda Enerji Performansı) Yönetmeliğine uygun olmayan binalara ilgili idare tarafından yapı ruhsatı verilmeyecektir.

BEP Yönetmeliğine Uygun Enerji Belgesi

BEP Yönetmeliğine uygun Enerji Kimliği Belgesi düzenleme yetkisi, Bakanlıkça yetkilendirilmiş kuruluşlara verilmiştir ve ERKE, Enerji Kimlik Belgesi düzenleme konusunda Bakanlıkça yetkilendirilmiştir.

Özet
Tarih
Makele
Enerji Kimlik Belgesi
Puan
51star1star1star1star1star